Co se děje v Kostelní Bříze

cesta na KBJak se přiblížilo léto a s ním prázdniny, mám mnohem víc času projít se po Kostelní Bříze. Ve čtvrtek jsem vyrazila s foťákem a co se u nás všechno nedělo. Hned u hospody jsem viděla pana Gelbiče (hospodského), jak šéfuje opravování laviček. To aby se vám, turisté, dobře sedělo :-). A tak je vysparveno a natřeno. O kousek dál už zase křičely křovinořezy vyslaných pracovníků z Březové. Vyčistili prostor před kostelem, na návsi, ale i jinde ve vesnici (například u naší zahrady, kde se s tím nemazali a mamce usekli pár keříků…).

Už od podzimu se pracuje na novém „kabátě“ Smíšeného zboží u Hofmanů. Nejdřív šel obchod nabílo, z jara se ale přidala další vrstva. Dnes je dům žluto-růžový! Zní to celekem divoce, ale je to zajímavá kombinace. Když jsem procházela, zrovna nějací maníci sklízeli lešení.

A aby toho nebylo málo, pracuje se na nové cestě kolem obchodu, paneláku a směrem dolů do vsi. Zatím položili nějaký kamenný podklad, ale vážně si neumím představit, co s tím budou dělat dál. Asi to budu průběžně chodit kontrolovat.

Cílem mé procházky ale nebylo ani tak focení jako spíš jezení 🙂 Třešně už dozrály a moje chuťové buňky volaly tak nahlas, že jsem i přes svou nemoc ušla asi kilometr, takovou štreku, abych se nasytila :–) Mňáám! Ne že mi na ně teď budete chodit!

To byla taková malá exkurze do života v Kostelní Bříze. Chcete-li se dozvědě víc, podívejte se na internetové stránky www.kostelnibriza.cz

fiserovi se představuje:

Kostelní Bříza
Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Co se děje v Kostelní Bříze

  1. Martína napsal:

    Nj, aby se taky Alíce hned necpala! A mně něco říkej hele 😀

  2. Alice napsal:

    Jako zlato, já jedině dietně 🙂 Třešně… čokolády… apod 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s