Stříhání paznehtů

Světě div se, ale nakonec se i naše stádo dočkalo ošetření nehtů. Nejhorší na tom je, že jsme museli čekat tak dlouho. Většina firem sídlí někde na východě Čech nebo rovnou na Moravě a nikdo se k nám na západ nehrne. A tak jsme čekali už od září.

Až teď se nad námi slitoval pán z Chrudimi a spolu s ďábelským strojem přijel. Ale řeknu vám, při prvním pohledu na jeho „pomocníka“ jsem zůstala dlouho koukat jako opařená. Vypadá jako kladkostroj z 18. století a asi každý by zapochyboval o jeho funkčnosti. Ale zdání klame a tak vymakanou věcičku jen tak nevidíte…. 🙂 na tom by se skutečně dala demonstrovat leckterá látky z fyziky základní školy ;-). Inu, přesvědčte se sami. Zde.

Krávy ani moc nezlobily, až na některé černé výjimky (viďte, Vilmo a Magdo?). Každopádně největší pochvalu si zaslouží Borísek. Byť je to býk, je ze všech nejmilejší, nejmírumilovnější a je vážně rozumnej.

Je krása vidět ta zdravá kopýtka!

Krávy highland by však běžně neměly podstupovat tuto procedůru. Lepší je nechat jejich paznehty přirozenému vývoji. Ovšm mají-li přístup na místa s kamenitým povrchem, kde se jim kopyta sama brousí. To u nás zatím nemáme, a tak voláme odborníky. Ale plánujeme, že okolo krmišť a vody vytvoříme kamenné „podlahy“ a tím se snad problém vyřeší.

Fotogalerie tady!

fiserovi se představuje:

Kostelní Bříza
Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Stříhání paznehtů

  1. Radovan napsal:

    Čau sestro, super fotky. Jenom se mi nelííb, že v galerii s traktůrkem vypadám jako budižkničemu. Píšeš velmi čtivě a ještě to tady všechno tak hezky po technické stránce šéfuješ… kdopak tě to naučil? Zdraví Pražák

  2. Alice napsal:

    Ahoj brácho, dík za pochvalu.
    Kdo mě to naučil? Jeden budižkničema, co jezdí v traktůrku, přece… 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s