Babí léto a co se u nás děje

Náš rajónUž je to tak, máme tady přinejmenším babí léto. Každopádně na Kostelní Bříze je hezky vždy, takže jsme spokojení, i když skončilo období veder(které vlastně letos ano pořádně nezačalo 😉 ). Kravičkám se září líbí ještě více. Není jim vedro a neobtěžují mouchy, svítí sluníčko, nemusí se brodit sněhem, ani se schovávat před vichrem… ideální, že? 🙂 Přijdu domů a je tak moc pěkně, vážně ano, že nezbývá než po pár minutách opustit ICQ a vydat se ven.

Naše hospodářství stále kvete, jak jnak…:) Máme podruhé posekáno, zabalíkováno a k našemu největšímu potěšení i seno sklizené v kůlně. Původně jsme měli v plánu dělat senáž, ale vzhldem k tomu, že nám přálo počasí, mohli jsme trávu nechat pořádně proschnout.

Co se týče samotné senoseče, byla to celkem rychlá akce. Taťka si vzal dovolenou a posekal louku. Uf, nechtěla bych být v jeho kůži. V traktoru takto strávil opravdu mnoho hodin. Poté musel vše několikrát obrátit, což trvalo dalších mnoho hodin. Nakonec to asi za několik dní zvládnul a my teď máme plnou stáj sena…:) navíc se tatínek naučil dost dobře manévrovat s traktorem. Do stodoly, ze stodoly, ježdění se sekačkou, obracečkou, shrnovačkou. Takhle trénoval 🙂

Abych to tak shrnula, louka je připravena na zimu. Od příštího roku se však o své hektary budeme starat ještě lépe. Půda se bude na podzim a snad i na jaře, to nevím jistě, upravovat takzvanými bránami, které mají za úkol ji nakypřit a provzdušnit.

Nyní jsem dorazila do fáze, kdy jsem si uvědomila, že jsou tady také problémy…. 😦 Takže: voda z vrtu, který jsme si nedávno nechali udělat, není zrovna kvalitní. Tedy zakalená, někdy i s podivnými barvami, snad příměsemi železa nebo co. No a háček je v tom, že krávy ji nepijí. Na zimu bychom již měli mít vodu rozvedenou po louce, dole napáječky. Zatím to ale nevypadá moc nadějně, když ani nevíme, jestli budou krávy vodu z vrtu pít. Dále se ještě musí přesunout ohrada, aby obě naše stáda měla dostatečné závětří a místo, kde by se mohly holky schovat. Je ještě jedna ohrada, kterou musíme pozměnit, ale to je moc složité na vysvětlování. Každopádně to bude dosti veliká fuška..uf.

No a taky něco na zasmání… Předvčírem nám krávy vnikly na zahradu. Hm, pochutnaly si na stromkách a na opečovávaném trávníku, ožraly keříky. A tak je mamka s taťkou nahnali zpět asi v 10 večer. Aby toho nebylo málo, druhý den se nám naskytl podobný pohled. Nedostaly se sice až na zahradu, zato však do našeho minisadu a hádejte, co se stalo s nově zasazenými stromky… Tušíme, že šéfem celé akce byla Johanka.

fiserovi se představuje:

Kostelní Bříza
Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s