Mařenka

MařenkaPrávě Mařenka je první kravička, která se narodila u nás. První a má takový težký úděl. Zemřela jí maminka Profesorka, a tak je teď částečně živena mlékem z lahve. Je to ale boj pro obě strany. Hlavně začátky byly krušné. Nahnat ji do odchytu a vtísnit od malého prostoru, aby se nemohla moc bránit. Krmíme ji z lahve s takovým dudákem, který má tvar vemena. Dřív se opravdu urputně bránila a co člověk musel vynaložit sil…teď už je to ale lepší. Docela se na mléko těší a ani se nebrání. Tento způsob výkrmu nám poradil pan Danko, velký zemědělec z Lobzů. Abych přesně popsala krmící taktiku – já Mařenku naženu do úzké uličky a ze zadu ji zabráním v útěku kládami. Zboku jsou tyče, něco jako mříže, kterými mamka prostrčí krmicí láhev a Mařenka už se sama chopí lahve a saje a saje…V začátcích jsem ji musela ještě pevně držet, ale dnes je dokonce možné, aby ji krmil jen jeden člověk. Problém je však v něčem jiném. Musíme ji nahnat do železného odchytu. K tomu se ale dostane jen když se jde celé stádo napít, což se děje pouze za suchých a slunečných dní. Takže když je mokro a holky nepotřebují tak často pít a schovat se do stínu, nemáme šanci ji do odchytu dostat. No uvidíme, zda časem tento problém nějak vyřešíme.

Její jméno jsem vymyslela já 🙂 a hádejte, proč zrovna tohle. Když už ji tak vykrmujeme, steně jako v pohádce O perníkové chaloupce..:)…napadlo mě Jeníček a Mařenka!

Když je teď chudák bez mamky, přilnula ke své sestře Johance, která je také mladá a obě jsou trochu odstrčeny od stáda. Ostatní stádo totiž momentálně tvoří naše lstivé potvory Emily, Magda a Evelyn. Johanka s Mařenkou jsou opravdu velice dobré kamarádky a jedna bez druhé je jako bez nohy..:D takže jsou stále spolu a když mařenku krmíme, Johanka pěkně čeká u odchytu, až bude hotová a budou spolu moci jít na pastvu.

Když se vrátím trochu do minulosti, tak se nemohu nezmínit, že jsme si dřív mysleli, že Mařenka je kluk. Jak je to ve skutečnosti, zjistili jsme snad až po měsíci. Tak jsme byli rádi:) Původně jsme jí říkali krávovepř, protože její obličej náramně připomínal prase domácí:) Teď už je ale moc pěkná.

Důležité údaje

Číslo: CZ 503727 041 E 100
Místo narození: Kostelní Bříza
Datum narození: 26.4.2005
Chovatel: Fišerovi
Matka: Profesorka, CZ 050257 717 E 100
Otec: ZHG – 167 E 100

fiserovi se představuje:

Kostelní Bříza
Příspěvek byl publikován v rubrice Karty kraviček Highland. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s